Дезінсекція - це комплекс заходів, засобів і способів боротьби з комахами, серед яких є і переносники інфекційних хвороб.

Прочитавши цю статтю ви зможете:

  • визначити тип комахи;
  • виявити місця де комахи розмножуються
  • як правильно боротись з ними
  • чи потрібно залучати спеціалістів до проблеми
  • робити правильні санітарні та профілактичні заходи, що упереджують їхньому розмноженню чи повторної появи

Основні види комах-шкідників, що турбують населення нашого регіону

тарган

клоп постільний

муха

кліщ

комар

блоха

оса

визначити

ТАРГАНИ

Звідки беруться таргани

 

Якщо у вас вже був досвід спілкування з цими комахами, то ви знаєте, що вони дуже швидко бігають. Важко сказати, де беруться таргани, так як причин їх появи досить багато. Причиною їх появи може стати:

-  потрапили в сумку на роботі або у відрядженні підхопили;

-  часто буває, що просто перебігають від сусідів;

-  в кафе, барах, ресторанах часто приносять тарганів із сирими яйцями;

-  можна купити разом із продуктами в гіпермаркетах;

-  в нашій Луцькій лікарні, лежачи на стаціонарі (не буду уточнювати де саме, але тарганів просто жах як багато)

 

Варто одному таргану потрапити до вас в будинок, найімовірніше їх стане дуже багато і ви будете шукати відповіді на запитання чому заводяться таргани. Як це сталось, адже «у нас завжди все чисто». Але буває і так, що абсолютно чистолюбивої сім'ї стикаються з цими комахами, які плодяться ну дуже швидко.

 

Як розмножуються таргани

 

Кожна самка таргана може за один раз зробити до 40 нових особин, точна кількість залежить від того, скільки тарганів у яйці (мішечку, який виношує самка). За своє життя самка відкладає три-чотири яйцеві капсули. При цьому, враховуйте, що знайти личинки тарганів не просто, а розмножуються в будинках таргани цілорічно.

 

Також таргани залишають певний слід, яким користуються інші таргани, щоб легше дістатися до води, їжі або притулку. Позбутися від цих паразитів теж, як вам відомо, не просто. Тут не завжди допоможуть дорогі засоби, в першу чергу, намагайтеся не допустити появи тарганів у вашому будинку за допомогою профілактики. Особливу увагу приділіть витяжкам на кухні та у ванній кімнаті.

 

Таргани можуть пошкоджувати не тільки продукти харчування, але й вироби зі шкіри, плетіння книг, кімнатні і тепличні рослини. Деякі таргани живуть і харчуються різними відходами, включаючи і фекалії, через що стають переносниками інфекційних захворювань (таких як, дизентерія і яйця глистів).

 

Скільки живуть таргани

 

Існує легенда, що таргани з'явилися раніше, ніж динозаври, на відміну від яких вони вижили. Ще одна відмінна риса тарганів - живучість, завдяки якій вони можуть легко до всього пристосуватися. Хоча і їм необхідні певні умови для комфортного життя. Серед цих - їжа і волога. До речі, ви знаєте скільки живе тарган? Термін життя цієї комахи залежить від наявності їжі. Прусак без харчування виживає 40 днів, кухонний може жити без їжі до 70 днів. «Зголоднілі» чорні таргани в квартирі стають ще більш небезпечними. Вони не тільки поїдають один одного, а й кусають людей.

 

У цих комах є ще одна цікава особливість, вони можуть жити без голови. Ви можете уявити як виглядає і скільки живе тарган без голови? Однак, деякі дослідження доводять, що тарган живе без голови протягом декількох тижнів. З чим же це пов'язано? й неважливо, щось я відволікся, пишучи цю статтю. При цьому вчені довели, що у тарганів чудова пам'ять і якщо у них відсутній хоч якась частина тіла, то вони втрачають здатність до навчання і набагато гірше орієнтуються в навколишньому світі.

 

Підсумок: краще почати їх винищувати.

 

Алергія на тарганів та інші небезпеки

 

Даний абзац присвячений досвідченим головним лікарям стаціонарних лікарняних закладів як "не бачать проблем".

Таргани можуть викликати у людини алергію. В організм людей таргани можуть потрапляти декількома способами, серед яких: інгаляційний, контактний і з їжею. Ґрунтуючись на статистиці, лікарі стверджують, що у 60 відсотків американців, які хворі на бронхіальну астму і проживають в мегаполісах, є алергічна реакція на тарганів. Відмітна риса алергенів екскрементів тарганів - найбільша, в порівнянні з іншими алергенами, алергенність і термостабільністю (тобто їх неможливо зруйнувати навіть при температурі 100 ° C).

 

У людей з виявленою алергією на тарганів можуть спостерігатися клінічні прояви у вигляді нападів ядухи при збиранні в місцях скупчення тарганів. Щоб уберегти себе від алергії на тарганів, рекомендуємо:

 

Основна небезпека спільного життя з тарганами полягає в тому, що вони забираються в унітази, сміттєві баки та інші місця скупчення бактерій, як наслідок - є їх переносниками. Таргани можуть бути причиною безлічі захворювань: від глистів і дизентерії до туберкульозу і тифу.

 

Як виявити тарганів

 

Незважаючи на те, що більшість з знає як виглядають таргани, відразу виявити їх зовсім не просто. Зазвичай ми помічаємо тарганів, коли вони вже щосили "господарюють" на кухні. Існує кілька ознак, за якими можна дізнатися, де живуть таргани:

 

на меблях, посуді або шпалерах з'явилися чорні точки (фекалії);

наявність специфічного запаху;

в кутах і щілинах з'явилися яйця тарганів та інші;

загляньте під мийку.

Але найчастіше ми не звертаємо на ці незначні ознаки увагу, до тих пір поки не зустрінемося з новими мешканцями будинку особисто. І якщо ви побачили одного таргана, обов'язково прийміть заходи, варто оглянути всі шафи, і темні куточки, також в місці де був виявлений тарган бажано перемити посуд, оглянути продукти.

Чорний

Прусак

Знищення тарганів - боротьба з тарганами в квартирі

 

Багато хто знає, наскільки ці комахи живучі, і що ефективний спосіб боротьби з тарганами - це хімія, і часом, досить сильна. Перед тим, як вивести тарганів з квартири, у господарів виникає цілий ряд питань:

- який краще засіб від тарганів придбати - мелок, гель, аерозоль, пастку;

- де купити отруту від тарганів;

- ефективна боротьба з тарганами вимагає певних знань.

- Які препарати дадуть найбільш тривалий результат;

- яке ефективний засіб боротьби з тарганами вибрати, яке не зашкодить дітям, домашнім тваринам.

 

Питань досить багато, і багато хто робить помилки відразу накупивши всього на варшавці або в бабок "за кутком". А ті що мають інтернет ще й варять самі яйця і ліплять тісто на борній основі. А ще, я власне бачив посипаний дуст по плінтусам, де живуть батьки з трьохрічною дитиною. Ну й що, кажуть вони, на упаковці пише - не шкідливе для людей. А ще, сиплять багато трав, звіробій, полин, і що тільки не вичитають в інтернеті. Добре що не коноплю, бо з власників гореквартири сміялись і самі таргани. А тепер серйозно...

1.) купуючи ту чи іншу хімічну речовину, читайте інструкцію

2.) на кухні не має лежати хімія на робочих площах, біля відкритих продуктів, і бути у доступному місці для дітей

3.) краще комплексний підхід - гелі, дуст, дихлофос.

4.) не забудьте прибрати залишки хімії через 20 днів після їх розкладання.

5.) читайте на нашому форумі - де діляться досвідом такі ж люди, як Ви.

 

Пам'ятайте, швидко і правильно почати знищувати цю комаху-шкідника - запорука успіху. Для кращого ефекту бажано запобігти потраплянню вологи та пилу на гель. Якщо боротьба затягується більш ніж на 20-30 днів, або ви прорахували, що це дорого - мабуть варто викликати професійну допомогу, зателефонувавши до нас.

 

Ось деякі результати нашої роботи:

І хоча хімічна обробка від нас показує чудові результати, гарантувати 100% виведення тарганів за 1 обробки ми не можемо. У практиці зустрічались випадки коли приходилось робити оброку двічі.

КЛОП ПОСТІЛЬНИЙ

Я знаю, що ви шукаєте відповіді на запитання:

Як вивести постільних клопів?

Звідки вони взялись?

Чому одних кусають а інших ні?

 

Відразу скажу, ви не перші у Луцьку, що в паніці читаєте ці рядки. І це добре, що Ви нічого ще самі не робили (маю на увазі - боролись із цими шкідниками). А якщо вже спробували, то все було марно. Зазвичай господарям не вдається вивести клопів самостійно. Це займає багато часу, нервів, грошей. У когось знайомство з цією комахою-паразитом відбувається наочно, здебільшого вранці або пізно ввечері за комп'ютером, у інших від укусів - свербіж, подразнення, алергія, через правильну ідентифікацію укусів дерматологом.

 

Як кусають постільні клопи?

 

Їжа для цих комах - кров людини. Укуси клопів іноді буває складно розпізнати - вони майже ідентичні укусів комарів. Як визначити укуси клопів? Сліди від укусів клопів, швидше за все будуть в куди більшій кількості. Так само, як можна визначити укуси клопів - сліди йтимуть «доріжкою», впритул один до іншого, це означає, що клоп шукав підходяще місце для укусу.

Якщо вас покусали, і ви схиляєтесь до думки, що це все-таки клоп:

- потрібно виключити укуси інших побутових комах:

комарі кусають сезонно, у відкриті ділянки тіла.

блохи кусають ноги, інколи поясницю, рідше інші ділянки тіла. блохи кусають не лише в ночі а й в день.

- укус клопа постільного відбувається вночі, отож ви будете бачити покушену шкіру зранку або розчухаєте довечора.

- реакція на укус проявляється не у всіх людей. Є люди які абсолютно не відчувають укусів, дискомфорту, у них не виникає алергії, зуду, почервоніння. До-речі у моїй практиці були випадки коли людина ночувала в одній кімнаті, розвела клопів стільки, що комахи перелізли в іншу кімнату і там вже їх побачили.

- укуси не пропадають а з кожною нічкою частішають (свідчить про збільшення кількості цих ненажер)

 

Зуд, свербіж, алергію можна зняти такими засобами Феністил гель або ПСИЛО-БАЛЬЗАМ®; але це не є необхідним - зазвичай воно стухне саме.

 

Клопи не є переносниками важких захворювань, але саме через розчухування може відбутись зараження.

Харчуватися клопи можуть виключно кров'ю, на всіх стадіях розвитку організму. 1 «прийом їжі» триває 10-15 хвилин, за які клоп встигає випити 7 мкл. крові, що перевищує його вагу в голодному стані в 2 рази. Харчуються домашні клопи раз в 5-10 днів. Їм підходить не тільки людська кров, але і кров тварин. Голодний клоп, завдяки гнучкому панциру і плескатої формі, вкрай несприйнятливий до фізичних і механічних пошкоджень, тому, розчавити його буде вкрай складно, це можна зробити тільки з ситим клопом.

 

На відміну від багатьох домашніх паразитів, клопи в квартирі з'являються і живуть незалежно від їх санітарного стану, тому що вони не харчуються відходами та іншими продуктами життєдіяльності істот, на яких паразитують. Таким чином, клопи можуть жити як в брудних, захаращених приміщеннях, так і в стерильно чистих. Також, клопи не створюють ніяких подібностей гнізд, їх скупчення залежать від затишних і безпеки місця. Такі місця характерні залишками різних продуктів життєдіяльності клопів, там можна виявити - яйця постільних клопів, облінялие шкурки, екскременти.

 

Самки відкладають близько 5 яєць щодня, за весь життєвий цикл 1 особина здатна відкласти близько 250-500 яєць. Постільні клопи - комахи з неповним перетворенням. При відповідних умовах, яйце розвивається до стадії імаго (дорослої комахи) за 30-40 днів, якщо умови несприятливі для розвитку - до 100 днів. Личинки домашніх клопів також мають потребу в харчуванні.

 

Клопи здатні виживати тільки в обмеженому температурному діапазоні. Тому, корисно знати при якій температурі вмирають клопи, це можна використовувати при боротьбі з ними. Клопи гинуть при температурі понад +45 градусів (гинуть приблизно через 1-20 хвилин). При температурі +50 і вище клопи і їх яйця гинуть миттєво. Нижня межа, при якому дохнуть клопи -20 і нижче. При мінусовій температурі, клоп спочатку впадає в анабіоз (сплячку), через деякий час - гине.

 

Знищення клопів.

 

Дуже цікава процедура! Такого не побачиш на жодному сайті. Це я про відвідування своїх клієнтів і до чого вони лише не вдаються. Поливають кип'ятком меблі та ліжка

розкидують полин та інші рослини

дуст посипають по всій хаті

морозять відкриваючи двері балкону в зимку

купують ультразвукові прилади від комах

прасують ліжка і одяг, перезастиляють щоденно постіль

поливають керосином - можна самому не вижити після такого

викидають меблі і коври, зривають обої

купують хімію яку не вміють застосовувати

 

Зазвичай при боротьбі із клопами постільними, останні розбігаються по всій квартирі і речах. Це ускладнює їх виведення назавжди. Навіть професійно вивести клопів не відбувається відразу. І хоча ми у 80% справляємось за перший раз, є випадки, що проводили обробки і тричі. Тому гарантій, що проблема зникне з першого разу ми даємо. І ще раз настійно рекомендуємо залишати відгуки у нас на форумі. Це дасть змогу новим клієнтам вирішити, що робити. Згадайте себе - у якому розпачі були Ви, поки ми не вирішили цю проблему. Опишіть це на форумі сайту.

БЛОХА

Проблема літнього характеру

 

Найбільше звернень від громадян ми отримуємо у теплий, жаркий сезон року (20-26 градусів тепла). Часто це перший поверх, підвал, або де живуть домашні улюбленці рідше де роблять ремонт.

 

Середовище проживання і тривалість життя, види бліх

 

Значного блошиному розмноження найчастіше сприяє стабільне джерело підвищеної вологості. При поєднанні сприятливих умов блохи можуть розмножуватися з неймовірною швидкістю. У квартирі, розташованій на нижньому поверсі, ектопаразити є частим явищем завдяки сусідству з підвальним приміщенням.

 

Блохи чудово розмножуються і живуть в будинку з невідповідністю елементарним санітарно-гігієнічним нормам. У квартирі, з високим рівнем засміченості, вологості, у відсутності провітрювання і сонячного світла, ектопаразити живуть роками. Маленькі розміри дозволяють комах проникати в щілини. Саме в плінтусах, статевих щілинах і м’яких меблів живуть ці шкідники, періодично залишаючи притулок для того, щоб насититися кров’ю жертви. Саме тому зрозуміти, чи є блохи в будинку і скільки їх, відразу вдається не завжди.

Найчастіше виявляються такі види бліх:

домашні блохи;        земляні блохи;          постільні блохи;         піщані блохи.

 

Неважливо, скільки ектопаразитів було виявлено та якого вони виду. Обов’язковою умовою при перших же ознаках появи бліх є негайне виконання всіх заходів по їх знищенню.

 

Основні методи боротьби

 

Якщо у квартирі або на тварині були виявлені блохи, і ви зрозуміли звідки вони беруться, то необхідно виконати ряд заходів, які дозволять позбутися від ектопаразитів. Інфіковані тварини повинні бути піддані антипаразитарну обробкам спеціальними препаратами.

Сучасний ринок ветеринарних препаратів та засобів пропонує різноманітні ефективні противоблошині кошти. Можна підібрати засіб від ектопаразитів, яке буде представлено шампунем, спреєм, краплями або нашийником. Крім того, досить високу популярність в останні роки набули таблетовані форми протиблошині препаратів, які сприяють не тільки лікування, але і виконують функцію захисту тварини від паразитів на тривалий термін. По статистиці за літо 2016 року багато клієнтів скаржились що краплі від бліх для тварин не допомогли і навпаки - ошийники показали дуже хороший результат. Але ми не ветеринари, краще порадьтесь на нашому форумі або порадьте, або завітайте до ветеринарної аптеки.

Наступним важливим етапом для знищення ектопаразитів є якісна і грамотна обробка приміщення за допомогою спеціальних препаратів. Будь-які ворсисті поверхні слід ретельно пропилососити, а при можливості – винести речі на мороз або під сонячні промені на кілька годин.

Вологе прибирання виконується з використанням спеціальних хімічних препаратів згідно з доданою інструкцією. В процесі обробки не можна нехтувати заходами безпеки і правил особистої гігієни. Якщо кількість комах значно чи є якісь протипоказання, не дозволяють виконати самостійну оброку у приміщення, то доцільно звернутися за допомогою в спеціальні центри дезінсекції.

 

Слід пам’ятати, що комплексний підхід до вирішення проблеми дозволить повністю позбавити житлове приміщення і домашніх тварин від небезпечних ектопаразитів.

Інші комахи

Мухи та комарі, кліщі та інші

 

Можуть завдавати великої шкоди заселяючи підвальні приміщення, та вологі склади або місця із стоячою водою. Де за сприятливих умов житєдіяльності швидко розмножуватись.

 

Для бротьби місцевого значення можете обрати товари з нашого магазину за прийнятною ціною. А для боротьби із великою кількістю шкідниів варто звернутись до наших послуг дезінсекції, це безпечно і надійно.

Замовити дезінсекцію

м. Луцьк, вул.Соборності 6

т. (066) 566 0996

т. (096) 594 8288

© 2002-2017 | Volynsancontrol systems